Влащинецька ЗОШ

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 3.129.210.36

Форма входу

Категорії

Освіта [419]
Тестування [25]
Технології [118]
Спорт [11]
Культура [34]

Опитування

Професія вчителя престижна у наш час
Всього відповідей: 494

Статистика

На сайті були




Опитування

Професія вчителя престижна у наш час
Всього відповідей: 494







Опитування

Професія вчителя престижна у наш час
Всього відповідей: 494
Головна » 2011 » Квітень » 27 » В Єгипті виявили 14-метрову статую фараона Аменхотепа
В Єгипті виявили 14-метрову статую фараона Аменхотепа

В Єгипті виявили 14-метрову статую фараона Аменхотепа

Найбільшу статую фараона Аменхотепа Третього (XVIII династія, правив приблизно в 1388-1351 роках до нашої ери) виявили єгипетські археологи в районі древнього храму цього царя на західному березі Нила в районі міста Луксор на півдні Єгипту, йдеться в заяві міністерства у справах старовини країни, обнародуваній у вівторок. 

Археологічні розкопки проводилися під керівництвом міністра у справах старовини Захі Хаваса. 

Статуя заввишки 13 метрів 65 сантиметрів з кольорового кварциту свого часу прикрашала північний вхід в храм Аменхотепа Третього. Таких статуй було дві. Вони були зруйновані під час потужного землетрусу в 27 році до нашої ери. 

За словами Хаваса, у даний час археологи виявили вже декілька фрагментів статуї і очищають їх від піску. Вчені ще мають розкопати голову пам'ятника. Статуя буде відреставрована і встановлена на історичному місці біля північних воріт храму Аменхотепа Третього. Потім археологи займуться пошуком другої аналогічної статуї. 

Фараон Аменхотеп Третій вважається суперечливою фігурою в історії Стародавнього Єгипту. З одного боку, час його правління розглядається одним з найбільших періодів розквіту староєгипетської цивілізації, про що свідчать грандіозні храмові комплекси, чудові пам'ятники скульптури, витончені твори мистецтва, що вважаються шедеврами кращих єгипетських колекцій музеїв світу. З іншого боку, саме в епоху цього фараона, ревностного шанувальника традиційних єгипетських богів, коли царське самообожнення досягло небаченого розмаху, зародилося коріння майбутньої амарнської реформи.



Категорія: Технології | Переглядів: 488 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]