Влащинецька ЗОШ

Info


Вітаю Вас Гість
Для більших можливостей просимо
Зареєструватися
IP адрес : 13.59.183.186

Форма входу

Категорії

Освіта [419]
Тестування [25]
Технології [118]
Спорт [11]
Культура [34]

Опитування

Чого у новому році Ви хотіли б найбільше?
Всього відповідей: 942

Статистика

На сайті були




Опитування

Чого у новому році Ви хотіли б найбільше?
Всього відповідей: 942







Опитування

Чого у новому році Ви хотіли б найбільше?
Всього відповідей: 942
Головна » 2010 » Липень » 8 » Музей середньовічних тортур
Музей середньовічних тортур
На Тернопільщині відкрили музей середньовічних тортур
На Тернопільщині у Збаразькому замку відкрили музей середньовічних тортур. Як розповіла Ольга Станкевич, начальник відділу обслуговування туристів національного заповідника "Замки Тернопілля", до якого входить Збаразький замок, наразі в музеї представлено 11 експонатів. Розмістили музей у середньовічному склепінчастому підземеллі під палацом. 

"З підвалів йшли підземні ходи із замку, але просто водити сюди туристів було б не цікаво, тому ми вирішили відкрити тут музей", – зазначила Станкевич. 

Всі експонати на основі середньовічних креслень відтворили місцеві майстри. "Одне з найстрашніших знарядь тортур, представлених в експозиції, – гаротта, яку використовували як засіб смертної кари. Людину приковували до крісла, на шию одягали обруч, а потім спеціальним вентилем закручували цей обруч, внаслідок чого він душив людину. Іноді додавався пристрій, який при повороті вентиля впивався людині у череп чи шийні хрящі, завдаючи сильного болю", – розповіла Станкевич. 

Також в експозиції зокрема представлені "Крісло відьми", оснащене шипами, на якому мучили жінок, підозрюваних у чаклунстві, пристрій, який не давав жертві заснути, засіб для водяних тортур, коли людину приковували до вигнутої дошки, силою напували водою, після чого били по випнутому животу, що завдавало значних страждань. 

Біля кожного з експонатів розміщені малюнки, які демонструють, як використовувався той чи інший засіб тортур, а також інформація, в які часи їх застосовували. Аналогів музею, запевняють в заповіднику "Замки Тернопілля", в області немає. 

Квиток для оглядин експозиції коштує 5 грн. 

Також на території замку діє музей середньовічної зброї, відкритий у 2004 році.

Категорія: Освіта | Переглядів: 732 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]